Su İle Petek Temizliği Yapılabilir Mi?

petek temizleme 2022

Yalnızca Su İle Petek Temizliği Yapılabilir Mi?

Petek temizliği; yaşam alanı sahiplerinin daha düşük doğalgaz faturası ödemesi adına mutlaka yaptırılması gereken bir işlemdir. Ancak, petek temizliği, son derece ciddi bir iştir. Bir başka deyişle, profesyonel destek almadan yapılamaz. Petek temizleme makinesi kullanıldığı takdirde en verimli sonuç alınacaktır. Bu noktada, birçok kişinin aklında makine kullanmadan yalnızca su ile petek temizliği yapılır mı sorusu bulunmaktadır.

Su ile Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme makinelerinin deposuna hem petek temizleme ilacı hem de su konularak radyatörler temizlenmektedir. Fakat, oldukça eski olan kalorifer tesisatlarında petek temizleme ilacının kullanılması risklidir. Çünkü, asit özelliği bulunan bu ilacın sisteme delinme ve benzeri şekilde zarar vermesi söz konusudur. Bu gibi hallerde, yalnızca su kullanılarak petek temizliği yapılmaktadır.

Bu noktada, iki farklı petek temizleme makinesinin olduğunu söylemek gerekir. Bunlardan ilki, bir önceki paragrafta bahsettiğimiz deposu olan ve ilaçlı temizlik için uygun olan makinedir. Ancak, diğer makine; suyun içerisine hava karıştırarak basınç elde edilmesini sağlamaktadır. Şu süreçte bir dip not olarak da gebze petek temizleme ile alakalı taleplerinizi çekinmeden firmamıza ulaştırabilirsiniz.

Basınçlı su sayesinde petek temizliği sırasında petek temizleme ilacının kullanılmasına gerek kalmaz. Basınçlı su son derece etkili bir şekilde kalorifer tesisatında bulunan tortuları, kireç tabakasını ve çamuru sökmektedir. Kalorifer tesisatındaki tıkanıklıkları en kısa sürede açmaktadır. Bu sayede, petek temizleme ilacının yan etkilerinin yaşanmasına da engel olacaktır.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*