Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

petek temizleme 2022

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

Petek temizliği; geçmişe kıyasla günümüzde en kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. 2020 yılında olduğumuz şu günlerde petek temizliği işlemlerinin yapılması için peteklerin yerinden çıkarılmasına gerek yoktur. Ayrıca, her bir petek için ayrı ayrı temizlik yapılmasına da rastlanmaz. Bu sayede, hem daha kısa sürede hem de oldukça pratik bir şekilde temizlik işlemleri tamamlanmaktadır. Petek temizliğinin en kısa sürede bitmesini sağlayan unsur ise hiç şüphesiz petek temizleme makinelerinin kullanılmasıdır. Oldukça işlevsel ve nitelikli bir şekilde çalışan petek temizleme makineleri sayesinde ısı verimliliği ve enerji tasarrufu da sağlanmaktadır.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Günümüzde birçok kişinin kombisi düzenli olarak çalıştığı halde ciddi bir ısınma sorunundan şikayet ettiğini söyleyebiliriz. Peteklerde uzun kullanım süresinden dolayı birtakım sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu problemin önüne geçmek ve ısı verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak adına yapılması gereken işlem ise hiç şüphesiz petek temizliğidir. Petek temizlemenin süresi; ortamdaki petek sayısına ve peteklerin bakım durumuna göre farklılık göstermektedir.

100 m2lik bir ortamda genellikle beş veya altı petek bulunmaktadır. Bu peteklerin temizlenmesi için makinelerden birinin peteklere bağlanması ve kimyasal çözücü kullanılarak peteklerdeki kir ve tortuların arındırılması gerekmektedir. Bu işlemin ardından bir de peteklere durulama işlemi uygulanmalıdır. Sonuç olarak, tüm bu petek temizliği işlemlerinin en çok iki veya üç saatte tamamlanacağını ifade etmek gerekir. Farklılık denildiğinde her zaman firmamız bir sıfır önde olduğunu piyasadaki herkesim bilmektedir. Çünkü yaptığımız her işi sizlere en iyisini sunmanın amacıyla yaptığımızdan mutlak kaliteye her  zaman ulaşırız. Bu nedenledir ki özellikle çekmeköy petek temizleme denildiğinden hemen süreci bitirdiğimizi bilirsiniz.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*