Petek Temizleme Nasıl Yapılmalı?

petek temizleme 2022

Petek Temizleme Nasıl Yapılmalı?

Petek temizleme; verimli ısı elde etmek isteyenler tarafından yapılması zorunlu olan bir eylemdir. Birçok kişi, evinde kendi imkanlarıyla bu işlemi yapmak ister. Her ne kadar zahmetli olsa da dikkatli bir şekilde yapıldığı takdirde evde yapılan işlemlerden de verim alınacaktır.

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde petek temizliği yapmak isteyenlerin ilk olarak kombilerini kapatmaları gerekir. Ardından, hızlı bir şekilde tesisat içerisindeki su boşaltılmalıdır. Bu noktada, banyolarda yer alan tahliye vanalarından yardım alınmalıdır. Tahliye vanasının olmadığı hallerde radyatörlerde yer alan purjör vanasından kalorifer peteklerindeki su boşaltılmalıdır. Sistem içerisindeki suyun tamamen boşaltılmasının ardından kombi peteklerinin rekorları açılmalıdır. Bu sayede, peteklerin boru ile olan bağlantısı ayrılmalıdır.

Bir sonraki aşamada ise radyatörlerin duvarlardan sökülmesi gerekir. Radyatörler; temizleneceği yere kadar götürülmelidir. Bu noktada, herhangi bir hortum yardımıyla kalorifer peteklerinin içerisine tazyikli su gönderilmelidir. Bu işlem; temiz su akana kadar tekrarlanmalıdır. Temiz su akmasıyla beraber petek eski yerine monte edilmelidir.

Ancak, saydığımız tüm bu işlemler, her bir radyatör için tek tek yapılmalıdır. İşlemlerin tamamen bitmesinin ardından ise kombinin altında bulunan su takviye vanası açılmalı ve bu sayede kombiye su verilmelidir. Ardından, tüm kalorifer peteklerinin teker teker dolaşılarak havasının alınması gerekmektedir. Sonuç olarak, son işlemin tamamlanmasıyla beraber peteklerin eskisi gibi çalıştırılmasının önünde herhangi bir engel kalmayacaktır.

Sonuç olarak denilebilir ki her tesisatçı peteklerinizi tertemiz yapmayacağı gibi nitekim çok pahalı hizmeti de kaliteli sanmamanız gerekmektedir. Ancak bu kriterlerin yanı sıra firmamız sizlere % 100 müşteri memnuniyeti dahil fiyatlandırma yaptığından dolayı hiç çekinceniz olmasın. İlçemiz şile petek temizleme konusunda da her mahalleye hizmetlerini götürdüğünü hatırlatmak isteriz.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*