Peteklerinizi Ne Zaman Temizletmelisiniz ?

petek temizleme 2022

Her defasında her yeni yıla girişte siz değerli müşterilerimize söylemiş olduğumuz bir şey vardır. Bunların en önemlisi Petek temizleme zamanının ne zaman gerekli olduğudur. Çünkü yaz boyunca çalışmayan peteklerin durumunun ne olduğunu çok iyi bilen izyapı tesisat olarak bizler sizlerin faydanıza olacak şeyleri söylemeliyiz. Çünkü petek temizleme kimyasal ilacı ile temizlenen peteklerinizi ortalama normal bir zamana oranla %30 yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Petek temizleme firması olarak dememiz odur ki kış ayına girmeden yani eylül ekim gibi petek temizleme ve kombi bakımı yapılarak sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür. Görülecektir ki bir önceki yıla oranla temizleme sonrasında muhteşem derecede yakıt tasarrufu ve ısınma avantajı sağlanacaktır. Bunu da hiç şüphesiz gözle görülür düşüşü hissedeceksiniz.

Peteklerinizi Ne Zaman Temizletmelisiniz ?

Zaman açısından olayı geri dönderecek baktığınızda kış boyu çalışan peteklerinizin içinde tortu ve kireç oluşmasına olanak veren dönüşümler olabilir. Bu da bekleme esnasında daha da yapısal açıdan güçlenecek ve petek borularınızın tıkanmasına neden olacaktır.

Sıcak aylarda kaloriferlerin temizlenmesi gelecek kış ayına hazırlık olarak düşünülebilir fakat tam zamanı geldiğinde atılması en mantıklısı olacaktır. Çünkü zamanla o su da beklediğinde mutlaka kireçlenme olacaktır. Bu nedenle ne zamazn temizleme yapılmalı sorusuna cevap eylül ve ekim ayı en uygunudur diyebiliriz.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*