Hangi Peteklerin Temizliğe İhtiyacı Bulunmaktadır?

petek temizleme 2022

Hangi Peteklerin Temizliğe İhtiyacı Bulunmaktadır?

Petek temizliği; yılın soğuk aylarına girmeden önce yapılması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde, koca bir kış mevsimini hiçbir şekilde ısınmadan ve yüksek fatura ödeyerek geçirebilirsiniz. Bu noktada, birçok kişi, alüminyum veya panel petek kullanırsam temizlik işlemlerini yaptırmaktan kurtulur muyum şeklinde düşüncelere sahip olmaktadır.

Ancak, hangi peteğe sahip olursanız olun, bir şekilde petek temizliği yaptırmanız gerekir. Bu noktada, kullandığınız peteğe göre temizlik işlemlerini kaç yılda bir yaptıracağınız farklılık gösterebilir.

Alüminyum ve Panel Petek Arasında Fark Var Mı?

  • Panel petek kullanımı daha avantajlıdır. Çünkü, alüminyum peteğe kıyasla daha geç kirlenmeleri söz konusu olmaktadır.
  • Panel petek temizliği; alüminyum peteğe kıyasla daha kolaydır.
  • Alüminyum petek; zannedilenin aksine panel peteğe göre daha ince ve hassastır. Bu yüzden, daha kısa sürede kirlenmektedir.
  • Tüm bu sebeplerden dolayı alüminyum petekler; hem daha hızlı hem de daha yoğun bir şekilde kirlenmektedir.

Alüminyum veya panel olmasından bağımsız olarak her petek türü zaman içerisinde kirlenecektir. Kış aylarında aralıksız olarak kullanılmalarından dolayı kirlenmeme ihtimalleri yoktur.

Bu noktada, yaşam alanı sahiplerinin kış aylarına girmeden evvel petek temizliği işlemlerini yaptırması şarttır. Kış dönemi içerisinde bu işlemler yapılırsa yaşam alanı sakinlerinin huzuru ve rahatı kaçacaktır.

Alüminyum veya panel petek temizliği işlemlerinde petek kireç temizleyici koruyucu ilaç kullanılmalıdır. Bu tür ilaçlar kısa süre içerisinde verimli olmaktadır. İlçemiz Ümraniye petek temizleme konusunda sizin aklınıza bu tip terimsel ifadelerin takılmadan sorunlarınızdan kurtarır. Nitekim geride  bıraktığı binlerce memnun müşteri datası ile de bizzat bu durumu kanıtlar niteliktedir. İzyapı tesisat olarak sizin bugün değil, işinizi yapana kadar değil her zaman yanınızda olduğumuzu unutmamalısınız.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*