Petekleriniz Ne Zaman Temizlenmeli?

petek temizleme 2022

Petekleriniz Ne Zaman Temizlenmeli ? sorusuna cevaben daha doğrusu direkt cevap niteliğinde olan petek temizliği işlemi, özellikle kış aylarında daha çok dile getirilir. Bu süreçleri her zaman olduğu gibi dediğimiz şey peteklerinizin çalışmasını kış ayına bırakmadan yaz aylarında da çalıştırarak petek içindeki sularınızın paslanmasını ve  kireçlenmesini önleyebilirsiniz.

Peteklerinizin temizlenmesini daha çok yaptırmak isterseniz 2 yılda bir yaptırmanız yeterlidir ve özellikle kış gelmeden önce mutlaka yaptırmanız gerektiğini hatırlatırız. Çünkü uzun zaman bekleyen suda kesinlikle kireçlenme ve sıcak suyun akışını engelleyecek bir takım partiküler malzemeler ortaya çıkacağından ısınma sistemleriniz tam verimle çalışmayacaktır.

Peteklerinizin içinde biriken kirli ve yoğunlaşmış suyun petek gözeneklerinde rahat dolaşamadığından dolayı peteklerin alt kısımlarında ağırlaşan su size fatura yükselmesi olarak geri yansıyacaktır. Bu konu özellikle komşular, aileler arasında peteğimizin “üstü sıcak lakin alt kısmı pek ısınmıyor” diyerek doğal olarak tepkilerini dile getirmektedirler. Gelin sizlere Petekleriniz Ne Zaman Temizlenmeli? konusunu aydınlattığımız gibi bizzat peteklerinizin sorunlarını da aynı şekilde profesyonelce çözüme kavuşturalım.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*