Petekler Neden Kirlenir?

petek temizleme 2022

Petekler Neden Kirlenir?

Yaşam alanlarının sıcaklığını petekler sağlamaktadır. Bilhassa kış aylarında parasını ödeyerek ısınmamıza vesile olan petekler; zaman içerisinde arızalanmaktadır. Bu tür arızaların veya yetersiz ve verimsiz çalışmanın sebebi ise hiç şüphesiz petek kirleri olmaktadır.

Peteklerin kirlenmesine sebep olan ısı, bakteri ve sudaki kireç yüzünden verimsiz ısınma ve ertesinde yüksek doğalgaz faturaları sorunu ortaya çıkmaktadır. Peteklerin ısısının yüklenmesiyle beraber suyun içerisinde bulunan kireç hem peteklere hem de petek borularına yapışmaktadır.

Sonuç olarak, ciddi bir ısı kaybı meydana gelmektedir. Peteklerin kirlenmesinin en önemli sebebi hiç şüphesiz ısı kaybıdır. Bu yüzden, vakit kaybetmeden petek temizliği yapılmalıdır.

Peteklerin Kirlenme Sebepleri

Peteklerin kirlenmesi ve tıkanması; ciddiye alınması gereken bir sorundur. Bu soruna ivedilikle müdahale edilmelidir. Evlerdeki kalorifer sistemlerinde bulunan petekler; sıcak su dolaşımı esnasında aşınmaların meydana gelmesinden dolayı kirlenmektedir.

Söz konusu aşınmalar; tesisat sisteminde ciddi tıkanıklıklar meydana getirmektedir. Bu durum; yaşam alanlarının ısınmasında birtakım problemlere sebep olmaktadır. Ancak, alanında uzman olan ekibin yaşam alanına gelmesi sayesinde petek temizliğinin en kısa sürede yapılması mümkün olur. Bu sayede, petekler hem temizlenir hem de tıkanıklıktan dolayı dolaşım sağlayamayan suyun evin her tarafını dolaşarak her yerin aynı sıcaklığa erişmesi sağlanır.

Sonuç olarak, peteklerin kirlenme sebebi; kombinin sıcak su dolaşımını sağlamasıyla yakından alakalıdır. Bu yüzden, ortaya aşınma problemleri çıkmaktadır. İş olarak bakmayıp sadece olayı profesyonel olarak ele alan firmamız büyük ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturur. Akabinde sizlere tertemiz çalışan bir sistem sunar.

1 Yorum

  1. Peteklerimiz yaptırdık yaptıralı hiç temizletmemiştik sağolun sayenizde ilk günki gibi olmuşlar içimiz ısınıyor valla. Aklında acaba diyen var ise hiç çekinmeden yaptırsın derim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*