Petek Temizliği Yapmak Şart Mıdır?

petek temizleme 2022

Petek Temizliği Yapmak Şart Mıdır?

Peteklerin yaşam alanlarının ısınmasındaki rolü oldukça fazladır. Sıcak su dolaşımı sayesinde tüm evin sıcak olmasını sağlayan sistemler olarak bilinen peteklerin zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak kirlenmesi söz konusu olmaktadır. Bu yüzden, evin her bir köşesinin aynı sıcaklıkta olması imkansız hale gelir. Bu durumu önlemek amacıyla belirli aralıklarla petek temizliğinin yaptırılması şarttır.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

  • Petek temizliği yaptırmak isteyenlerin aklında bu soru bulunmaktadır. Her şeyden önce, petek temizliği sayesinde yakıt tasarrufu yapılmaktadır. Çok az doğalgaz kullanarak istediğiniz gibi ısınmanızı sağlayacak olan petek temizliği; aynı zamanda düşük doğalgaz faturası ödemenizin yolunu açacaktır.
  • Petek temizliği; yakıt tasarrufunun dışında kullanılan tesisatın ömrünü uzatmaktadır. Bu sayede, her yıl kombi bakımı yaptırmak zorunlu hale gelmez. Bu tür bakım işlemlerinin bir hayli maliyetli olduğu hesap edildiğinde ortalama iki yılda bir petek temizliği yaptırmak daha avantajlı olacaktır.
  • Peteklerde meydana gelen tıkanıklıklar; birçok yaşam alanının kabusu olmaktadır. Ancak, petek temizliği ile bu sorun ortadan kalkacaktır. Suyun tesisat içerisindeki her yöne eşit derecede dağılmasını sağlayan petekler ile evdeki her bölge aynı oranda ısınacaktır.
  • Suyun ısındığı eşanjör; kombi petek tesisatında en çok kireç oluşan nokta olarak dikkat çekmektedir. Eşanjör temizliği; kombi bakımı sırasında aksatılmaktadır. Ancak, petek temizliği ile kombi parçalarında oluşması muhtemel tüm arızalar başlamadan bitecektir.

Ne kadar farklı firmalar ile görüşürseniz görüşün firmamız izyapı tesisat ile görüşmediğinizde işleme 1 – 0 geriden başlayacağınızı hatırlatırız. Bu da bu güne kadar sektörel olarak sizlere faaliyet verdiğimiz en ince ayrıntısına kadar peteklerinize işlem yaparken düşündüğümüzden dolayı kafanızda soru işareti kalmamalıdır. Gelin bir telefon açarak ne denli farklı bir firma olduğumuzu petek temizleme işleminde lider olduğumuzu sizlere gösterelim.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*