Petek Temizleme İlacı Nasıl Kullanılır?

petek temizleme 2022

Petek Temizleme İlacı Nasıl Kullanılır?

Petek temizleme; yüksek doğalgaz faturalarının gelmeye başlayacağı kış aylarının öncesinde muhakkak yaptırılması gereken bir işlemdir. Petek temizliğinin yapılmasında genellikle petek temizleme ilacı kullanılmaktadır. Bu ilacın ne kadar kullanıldığı son derece önemlidir. Ne az ne de çok olacak şekilde kullanıldığı takdirde ideal sonuç alınacaktır.

Petek Temizleme İlacı Kullanımı

Petek temizleme makinelerinin deposuna petek temizleme kimyasalının yanı sıra su konmaktadır. Yaklaşık bir metre uzunluğa sahip olan radyatörün tam olarak temizlenmesi için petek temizleme makinesinin deposuna ortalama sekiz litre su konmalıdır. Bir dairede genellikle altı veya yedi radyatör vardır. Bu noktada, dairedeki radyatörlerin hepsinin temizlenmesi için 50 ila 60 litre arasında suya gereksinim vardır. Bunun yanı sıra, 60 litre su için ortalama bir litre petek temizleme ilacı kullanılmaktadır.

Petek temizleme makinelerinin radyatörleri temizleyebilmesi için petek temizleme kimyasalının bulunması şarttır. Aksi takdirde, yapılan işlemin herhangi bir geçerliliği olmayacaktır. Fakat, bazı durumlarda petek temizleme ilacı kullanılmayacaktır. Bilhassa kalorifer tesisat sisteminin eski olduğu ve ciddi riskler içerdiği hallerde petek temizleme ilacı kullanıldığı takdirde ortaya birtakım istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Petek temizleme ilaçlarının asit özelliği olduğu için çürümüş olan peteklerde ve borularda delinme gibi sorunlar yaşanabilir. Bu yüzden, eski tesisatlarda yalnızca su ile petek temizliği işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca, alüminyum peteklerde de genellikle ilaçsız temizlik yapılır.

Bütün bu süreçleri sizler kendi başınıza yapmaya kalktığınızda ortalama 1 saate kombi bakımı dahil hepsini yapacakken bizler siz saatlerce uğraşırsınız. Üstelik yapmış olduğunuz işlemi de tam olarak bilmiyor iseniz inanın boşuna zaman ve emek kaybı olacaktır. Bu yüzden en iyi Ümraniye Petek Temizleme taleplerinizi başka yere gitmeden kendinize iş çıkarmadan en uygun maliyetlere firmamıza yaptırabilirsiniz. İnsan bu işi 2 yılda 1 kere yaptırdığını düşündüğünüzde çok da fazla ücretler talep edilmediğinden dolayı tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*