Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı ?

petek temizleme 2022

Petek temizliği zamanı geldiğini nasıl anlarız veya ne zaman yapılması gerektiğini bilmek önemli midir ? bu tip sorunlarla karşılaştığınızda ne yapmalısınız gibi kafanızda ki sorularınızın cevabı bu yazımızda sizleri bekliyor.

Peteklerin temizlenme zamanı geldiğini ilk olarak genel belirtileri arasında yer alan ve herkes tarafından bilinen peteklerin alt kısımlarının soğuk olması durumudur. Bu durumu hiç işten anlamayan da elini peteklerin alt ve üst bölgesini sıvazlayarak kontrol edebilen herkes anlayabilir. Başka bir özellik olarak da en uzak noktadaki peteklerinizi elleyerek sıcak suyun ne derece etkili şekilde o peteğe geldiğini ısının her noktayı eşit sıcaklıkta gezip gezmediğinden de alamanız mümkündür.

Eğer en uzaktaki peteğinizin ısısı diğer peteklerle kıyasladığınızda makul düzeyde fark var ise işte o zaman peteklerinizin temizlenmesi zamanı geldiğini anlamanız mümkündür. Bu tip durumlarda müşterilerimizden bir kısmının direkt olarak profesyonel petek temizleme firmasını aradığını biliyoruz lakin bir kısmı ise kendi çabalarından olan aşağıdaki seçenekleri denemektedir.

  • Peteklerin içindeki havanın alınarak komple temizlik yapıldığını düşünenler
  • Petek içindeki kirli suyun atılarak komple temizlik yapıldığını sananlar
  • Komple peteği söküp yıkama yaparak petek temizleme yapılması vb. durumları

Yukarıda yer alan temizleme işlemlerini yapan kullanıcılar mutlaka bizleri tekrardan arayarak petek temizleme işlemi taleplerini iletmektedirler. Petekler ne zaman temizlenmeli ? sorunun da bir cevabı niteliğinde olan iyi bir kimyasal ile petek içinde oluşan kirleri, pasları, çamurları vb temizleme işlemi yapılmadan komple temizlik olmayacağı gibi bu işlem esnasında bilinçsiz en ufak davranış kombinizin bozulmasına sebebiyet verecektir. Bu yüzden hemen bizleri arayarak petek temizleme ne zaman yapılmalı sorusuna cevap bulabileceğiniz gibi sorunsuz bir şekilde petek temizleme işlemine de uygun fiyatlara izyapı tesisat garantisinde kavuşursunuz.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*