Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı

petek temizleme 2022

Zamanla kir ve toz atıkları petekleri tıkamakta ve peteklerin daha iyi şekilde ısıtmasının önüne geçmektedir. Bu sorundan kurtulmak için düzenli olarak petek temizliği işleminin yapılması tavsiye edilir.

Petek temizliğinin iki yılda bir kez yapılması gerekir. Eğer iki yılı aşkın süredir petek temizliği yaptırmazsanız iyice kirlenen su kombiye de etki etmeye başlar.

Bu durum daha yüksek maliyetlerin karşınıza çıkmasına neden olabileceğinden ihmal edilmemesi gerekir. Düzenli olarak petek temizliği yaptıran kişiler kış aylarını çok daha sorunsuz bir şekilde geçirebilmektedir.

Peteklerde ısıtma sorunu ortaya çıkmazken, yakıt giderleri önemli ölçüde azalmış olur. Bu nedenle her daim kontrol edilmesi gereken önemli bir işlem halindedir. Biz uzmanlar bu konuda edinilmiş tecrübelerimizle en az 2 yılda 1 olmak kaydı ile peteklerinizin temizlenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı sorunuzun da bir nevi cevabını vermiş olmanın güzelliği ile bir de piyasada kapı kapı dolaşıp ne olduğu belli olmayan firmalara hem paranızı kaptırmayın. Üstelik sadece giden 100 TL ile 150 TL arası paranızı kaybetmekle kalmayıp yanlış uygulama yapıldığı takdirde kombi cihazınızı da kaybedeceğinizi unutmayınız.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*