Petek Temizliği Nasıl Yapılır/Yapılmalıdır ?

petek temizleme 2022

Petek temizliği, konusunda en önemli konuların başında birikme gelir. Yani peteklerin içinde biriken kir, tortu, pas ve kireç gibi maddelerin özel olarak temizlenmesidir.  Bu nedenle bu konuda özel makineler ve kimyasallar ile temizleme yapılır. Bir başka konu ise Petek temizliği sayesinde peteklerin ısıtma verimliliği artmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır Sorusunun Cevabı Şöyledir:

Petek temizliği konusunda ilk olarak petek tesisatının temizlenmesi ve kombinin bakımının yapılması gelir. Bu noktada yapılacak en önemli konu eğer peteğinizde kaçak var ise o kısmını tamir etmelidir. Bu nedenle peteklerinizin hemen  bakımlarının yapılması için usta işleme koyulmalıdır. Akabinde eğer altyapı tesisatı konusunda da sıkıntı yok ise gerekli işlemler için adım atmak gereklidir. Bu süreçlerden sonra Petek temizleme makinesi ile peteğin giriş ve çıkış vanalarına bağlantılar yapılması gerekir.

Bütün petekler temizlendikten sonra sonuca varmayı baz alınmalı. Bu da peteklerin içindeki suyun komple temizlenmesi ile mümkündür. Hemen bu işlemi yapmak lazım.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*