Petek Temizliği Nasıl Yapılır? ve/veya Yapılmalıdır ?

petek temizleme 2022

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği mutlaka bu işin profesyonelleri tarafından yapılmalıdır. Bunun için özel bir temizlik makinesi ve aynı zamanda temizlik ilacı kullanılmalıdır. Bu sayede petekler veya borular hiç sökülmeden tüm tesisatın temizliği yapılabilir. Bu iş için kullanılacak olan ilacın kalitesi çok önemlidir.

İçine petek temizlik ilacı eklenen temizlik makinesi ile peteklere tazyikli su verilir ve içlerinde biriken tüm pislik dışarı atılır. Bu sayede ısınma kaybı yaşanan bölgelere sıcak suyun ulaşması ve ısınmanın tam olarak oluşması sağlanır. Temizlik sırasında kombi kapatılır ve içinde kalan su tahliye edilir. Yapılan petek temizlik işlemi petekler ve tesisat için sakıncalı olmadığı gibi her 2 yılda bir mutlaka tekrar edilmelidir.

Sonuç olarak duruma baktığınızda sizler bu kadar basit görünmesine aldırış etmeyin. Mutlaka uzmanlık gerektiren bir durum olduğunu ve bunu da profesyonel firmalar tarafından yaptımanız gerekir. Eğer kendi başınıza bu işi yapmaya kalktığınızda mutlaka kısa süre sonra sorun yaşayacağınız kesindir.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*