Petek Temizleme İlacı ile Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

petek temizleme 2022

Petek Temizleme İlacı ile Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği sayesinde yaşam alanlarında ortaya çıkan ısınma sorununun önüne geçilecektir. Bu işlemin genellikle iki yılda bir olacak şekilde uygulandığını söyleyebiliriz. Petek temizliği; petek makinesi kullanılarak yapılmaktadır. Bu makinenin kullanılması halinde tüm işlemler ilaç ile yapılır. Ancak, ilaç kullanılmayan durumlar da mevcuttur. Bir başka deyişle, petek temizleme makinesinin türüne göre ilaçlı veya ilaçsız olacak şekilde petek temizliği yapılır.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme makinelerinin gövde kısmında depoları bulunmaktadır. Bu depolar sayesinde ilaçlı petek temizliği yapılır. Her şeyden önce, depoya su ilave edilmektedir. Petek temizleme makinesinin motorunun uyguladığı basınç ile beraber petekler en kısa sürede temizlenmektedir. Fakat, bazı durumlarda petek temizleme makinesinin motorunun uyguladığı basınç yeterli olmamaktadır. Bu yüzden, peteklerin verimli çalışmasını engelleyen tortular ve kireç tabakası hiçbir şekilde çözülmemektedir. Bu gibi hallerde vakit kaybetmeden petek temizleme ilacı kullanılmalıdır.

Petek temizleme ilacının birçok avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önce, asit özelliği bulunan bir kimyasaldır. Bu sayede, makinenin işe yaramadığı tortu ve kireç tabakası için en kısa sürede etkisini göstermektedir. Bir başka deyişle, asit özelliği ile kireç tabakası ve tesisat sisteminde bulunan diğer yabancı cisimlerin sistemden atılmasında son derece faydalı olmaktadır. Fakat, temizleme ilacının oranı son derece önemlidir. Az kullanıldığı halde işe yaramazken çok kullanılması ise tesisata zarar verebilir.

Bilindiği üzere bir çok farklı yöntemler ile Petek Temizleme Sultanbeyli işlemleri yapıldığı gibi işi sadece bize bıraktığınızda çok basit şekilde süreciniz yönetilir. Bu yüzden kafanıza takılmadan bir sorununuz olduğunda firmamızı arayarak bir çok dertten kurtulur ve faturalarınız artık eskisi gibi gelmez. Hemen izyapı tesisat olarak bizleri arayarak kalitemiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*